Bramy garażowe Hörmann to ponad 80 lat doświadczeń i innowacyjnych rozwiązań. Bogata oferta bram pozwala na zastosowanie produktów w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji montażowej. Dzięki szerokiej palecie kolorów i powierzchni mogą Państwo dopasować wygląd bramy garażowej do budynku zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej formie. Stwórzcie Państwo piękny dom dla swojego samochodu – postawcie na jakość bez kompromisów.

Wykonanie garażowych bram segmentowych z materiałów najwyższej jakości gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania. Specjalna konstrukcja otwieranych pionowo bram zapewnia oszczędność miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkową zaletą jest możliwość instalacji w każdym otworze garażowym oraz nawet o 14 cm większe światło przejazdu w porównaniu do bram uchylnych. Wyjątkowo elastyczne, czterostronne uszczelnienie zapewnia wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych i ogranicza straty ciepła.

Czas monotonnych bram dawno już minął – obecnie istnieje ogromny wybór bram garażowych łączących w sobie funkcjonalność, piękny wygląd i bezpieczeństwo. Aby dokonali Państwo wyboru właściwej bramy garażowej, przedstawiamy poniżej informacje, które należy wziąć pod uwagę przed jej kupnem.

Typy bram garażowych i odpowiedni rodzaj otworu garażowego

Do bram garażowych zalicza się przede wszystkim bramy segmentowe, uchylne i rolowane. Garażowe bramy segmentowe chowają się pod sufitem, lub – jak w przypadku bocznych bram segmentowych – otwierają się na bok. Garażowe bramy segmentowe zbudowane są z poszczególnych segmentów, które przesuwają się w bocznych prowadnicach w górę i w dół. Dzięki temu kierowca może zaparkować samochód tuż przed samą bramą lub zaraz za nią wewnątrz garażu. Garażowe bramy segmentowe charakteryzują się m.in. wysoką izolacyjnością cieplną i są szczególnie popularne wśród prywatnych inwestorów.

W sytuacji, gdy miejsce pod sufitem garażowym musi pozostać wolne, mogą być zastosowane dwa inne typy bram: boczne bramy segmentowe, umieszczane na ścianie obok otworu garażowego oraz garażowe bramy rolowane, zwijane na wale bezpośrednio nad otworem. Obydwa typy odznaczają się wysoką – jak w przypadku bram rolowanych lub bardzo wysoką jak w przypadku bocznych bram segmentowych – izolacyjnością cieplną i są dostępne w wielu wzorach i kolorach umożliwiających ich dostosowanie do elewacji budynku. Bramy uchylne to korzystne cenowo i otwierane pionowo bramy garażowe, które najlepiej sprawdzają się w nieocieplanych, wolnostojących budynkach

Drewno czy stal – jaki materiał wybrać?

Typowymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji bram garażowych są drewno i stal. Bramy garażowe z naturalnego drewna dostępne są w wielu wzorach i pasują doskonale do budynków z wieloma drewnianymi elementami. Ze względu na to, że drewno jest surowcem naturalnym, wykonane z niego bramy wymagają szczególnej pielęgnacji a ich ceny są wyższe od bram stalowych. Systematyczna pielęgnacja drewnianych bram garażowych pozwala cieszyć się nimi przez długie lata.

Stalowe bramy garażowe są trwałe i wytrzymałe. Ocynkowany ogniowo materiał i wysokiej jakości obustronna powłoka gruntująca chronią powierzchnię bramy i zabezpieczają całą konstrukcję przed szkodliwym działaniem korozji. Do niewątpliwych zalet stalowych bram garażowych należą również m.in. wysoka lub bardzo wysoka izolacyjność cieplna oraz łatwość pielęgnacji.

Rola izolacji garażu

Izolacja garażu ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy garaż znajduje się bezpośrednio w bryle budynku lub jest używany jako warsztat. Ocieplane garażowe bramy segmentowe posiadają bardzo wysoki poziom izolacyjności cieplnej. Ponadto – dzięki stabilnej płycie bramy – poruszają się stosunkowo cicho, dzięki czemu nie przeszkadzają w wykonywaniu czynności wymagających koncentracji. Dodatkowe zestawy ThermoFrame wykonane z tworzywa sztucznego i stosowane do montażu ościeżnicy bramy minimalizują ryzyko powstawania mostka termicznego między ścianą, a ościeżnicą. Zastosowanie takich zestawów pozwala na zwiększenie izolacyjności cieplnej o kolejne 15%.

Dostęp do garażu

Gdy nie istnieje możliwość przejścia z garażu bezpośrednio do domu, zalecany jest wybór bramy z drzwiami przejściowymi. Takie drzwi są częścią płyty bramy i mogą być otwierane wówczas, gdy brama jest zamknięta.  To praktyczne rozwiązanie  umożliwia wejście do garażu bez każdorazowego otwierania bramy garażowej. Aby zminimalizować ryzyko potknięcia się, drzwi w bramie zostały wyposażone w bardzo niski, niemal niewyczuwalny próg. W przypadku dużych garaży można także zastosować drzwi boczne.

Zalety automatycznych bram garażowych

Napędy do bram garażowych należą dziś niemal w każdym przypadku do wyposażenia standardowego bramy garażowej. Zaletą automatycznych bram garażowych jest ich niezwykle wygodna obsługa za pomocą nadajnika radiowego bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Rozwiązania BiSecur SmartHome pozwalają natomiast na sterowanie bramą za pomocą smartfonu – zawsze i z każdego miejsca. Dzięki – działającemu nawet bez prądu – zabezpieczeniu przed podważeniem, automatyczne bramy garażowe gwarantują wysoką ochronę przed włamaniem.

Oferta produktów:

Segmentowe

uchylne

RollMatic

Boczne bramy segmentowe