Roleta w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni montowana głównie na istniejących oknach lub elewacji. Tego typu system to najprostsze rozwiązanie pod względem technicznym i ekonomicznym. Wielkość skrzynki jest uzależniona od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Od niej często zależy wybór sposobu montażu. Opuszczona roleta stanowi dodatkowe zamknięcie otworu budynku i jest zarazem przegrodą o właściwościach izolacyjnych. Sztywna pianka poliuretanowa wypełniająca profile stanowi dodatkową izolację termiczną. Warstwa powietrza utworzona pomiędzy opuszczonym pancerzem rolety i oknem lub drzwiami utrudnia wymianę ciepła pomiędzy wnętrzem i środowiskiem zewnętrznym. Pozwala to zaoszczędzić energię cieplną potrzebną do ogrzania pomieszczeń, natomiast w upalne dni chroni przed nadmiernym ich nagrzewaniem. Występuje wersja bez moskitiery i z moskitierą.

TYP MONTAŻU A

Cała roleta montowana jest na elewacji budynku.Napęd wyprowadzony jest tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia.

 

 

TYP MONTAŻU B

Cała roleta przykręcana jest na ramę okienną.Wyjście napędu jest przez ramę okienną.Należy pamiętać, że do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami.

 

 

TYP MONTAŻU C

Roleta montowana jest we wnękę okienną odwrócona. Należy pamiętać aby pomiędzy roletą a oknem było miejsce na otwarcie klapy rewizyjnej. Pancerz też jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył).